Saturday, August 6, 2011

Milani sërisht triumfon ndaj Interit (VIDEO)

Milani ka arritur të triumfojë sërisht ndaj ekipit të Interit duke e mundur në Superkupën e Italisë e luajtur në Pekin me rezultatin 2-1 edhe pse në pjesën e parë ishte në disavantazh të një goli.

Ekipi zikaltër e nisi ndeshjen në mënyrën e saj më të mirë duke kaluar në avantazh që në minutën e 22′ me anë të Wesley Sneijder duke e mbyllr me këtë rezultat pjesën e parë.

Me fillimin e së dytës Milani kthehet në formën e saj të vërtetë duke kthyer gjithçka në favorin e tyre me anë të dy golave të Ibrahimovic në minutën e 60′ dhe Boateng në minutën e 69′.

Kjo ishte ndeshja e parë zyrtare ndërmjet dy ekipeve.Milani me këtë fitore ka treguar se është akoma favoriti kryesor pë të fituar titullin kampion në Serie A.